KOMBİ DEĞİŞİMİ – YENİLEMENİN ZAMANI GELDİ Mİ?

NEDEN KOMBİNİZİ DEĞİŞTİRMELİSİNİZ?

Isıtma, bir yıl içinde enerji faturalarında harcadığınızın  tutarın yaklaşık yüzde 60'ını oluşturur, bu nedenle verimli bir kombiye sahip olmak büyük bir fark yaratır.
Son yıllarda, ısıtma teknolojisi verimliliğini ve performansını (tüketim, gürültü, emisyon, kullanım kolaylığı) artırmak için yeni teknolojiler geliştirilmektedir.
Buna ek olarak, yeni kanun ve düzenlemeler yüksek verimli kombilerin kullanımını desteklemektedir.

Bu nedenlerden dolayı, daha eski olan kombinizi (çalışıyor olsa da) değiştirmenin tam zamanı olabilir: yeni kombi, faturada önemli tasarruflar yapmanıza imkan tanır, daha yüksek konfor ve daha kolay kullanım olanağı sağlar.

YOĞUŞMALI KOMBİLER

Yoğuşmalı kombiler yüksek verim ve tasarruf sağlar. Yoğuşma teknolojisinin özelliği, aynı yakıt tüketiminde geleneksel bir yakıttan daha fazla miktarda ısı temin edebilmesidir. Bu, süper verimli teknoloji sayesinde enerji kaybı yaşamazsınız, üstelik büyük bir enerji tasarrufu sağlarsınız.

İŞTE YOĞUŞMALI KOMBİ SEÇMEK İÇİN 3 NEDEN

geleneksel kombilere kıyasla sistem türüne bağlı olarak, % 10 ile % 35 arasında önemli bir yakıt tasarrufu yapılmasını sağlar, 

maksimum çevre konforu ve enerji tasarrufu sağlayan gelişmiş sıcaklık kontrol sistemleri ile birlikte tüketicilerin hizmetine sunulur,

yüksek verimliliği garanti eder ve azot (NOx) ve karbonmonoksit (CO) emisyonlarının azaltılması sağlar,

KOMBİMİ DEĞİŞTİRİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Kombinizi değiştirme zamanı geldi ise, size göre hangi ısıtma sistemi tipinin uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Göz önüne alınması gereken bazı hususlar şunlardır:

ISITMA SİSTEMİ TİPİ

Doğalgaz şebekesine bağlıysanız, bir doğalgaz kombisi en ucuz ısıtma seçeneğidir. Enerji kaynağı olarak, sıvı yakıt kullanımı daha pahalı olacaktır.
Evinizde bir gaz tedariğiniz yoksa, ısı pompaları gibi bir yenilenebilir enerjili ısıtmanın bir biçimi düşünülmelidir. Yenilenebilir ısıtma enerjisi ile ısıtma kaynağınızı en ucuz şekilde sağlayabilirsiniz.
Bu teknoloji daha fazla verimlilik sağlar (Ariston ısı pompaları, mevcut en iyi enerji sınıfı A ++'dır); Tasarruf sağlanması ve çevrenin korunması (aslında daha düşük tüketim, CO2 emisyonlarının düşürülmesine eşdeğerdir) bu sayede garanti altına alınır.

Alternatif olarak, evinize bir gaz bağlantısı almak isteyebilirsiniz. Bölgenizdeki gaz şebekesini elinde bulunduran ve işleten şirket, yeni bir bağlantı alma maliyeti konusunda yardımcı olabilir ve bu bağlantı mümkün hale gelebilir.

EVİNİZDEKİ ALAN

Evinizde mevcut olan alana göre her gereksinim için uygun kombi vardır. En yaygın olanları evlerin içine kurulacak basit ve kompakt duvar tipi kombilerdir.

Evde daha entegre bir çözüm istiyorsanız veya kombiyi açık havada kurmanız gerekiyorsa, bu gereksinimler için özel olarak tasarlanmış ve sıcak su kapasitesini artırmak için esnek dahili ve harici modeller bulunmaktadır; gereklidir.

KOMBİNİN TİPİ VE SICAK SU KULLANIMI

Evinizde hem sıcak su hem de ısıtma amacıyla kullanabileceğiniz kombiler ile ilgili bilgiler aşağıdadır.
 
Kombiler doğrudan kendi içerisinde sıcak su üretir. Su anında ısıtılır, böylece birkaç saniyede sıcak su alabilirsiniz. Kompakt boyut, doğrusal tasarım ve akıllı teknoloji Ariston'un Kombilerini her tür kurulum için uygun hale getirir ve maksimum konfor sağlar
 
Avantajları:

Ariston'un Kombileri, küçük alanlarda çok fazla güç kapsamak üzere tasarlanmıştır; Ayrı bir sıcak su boylerine gerek yoktur. Kompakt boyutlar kombinin daha küçük evlere mükemmel şekilde uymasını sağlar

Evde daha az boru tesisatı kurulumu sayesinde kurulumu kolaydır

 
Kombi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız

 
Size en yakın Ariston satış ve servis noktalarını bulmak için buraya tıklayınız ya da 0224 272 48 91 -272 48 92 - 0555 514 57 21 arayınız.